free html5 templates

PUUTEPUNKT 2005

PUUTEPUNKT NR 1
4. September 2005

Puutepunkti 1. saates jutustab oma loo Tartu mees Viktor, kellel ühekorraga ei vedanud ja samas vedas hullupööra. Uurime, kuidas sobib puudega inimene teatrit tegema ning missugust abi pakuvad puuetega inimestele tööle asumiseks mitmesugused europrojektid.

PUUTEPUNKT NR 2
11. September 2005

Oma loo jutustab 20-aastane Karin, kellest sai ajutiselt puudega inimene võõrasse keelekeskkonda sattumise tõttu. Uurime, kas lepatriinude maalimine aitab peavalu vastu ning selgitame puudega inimese parkimiskaardi kasutamise korda.

PUUTEPUNKT NR 3
18. September 2005

Uurime miks pakutakse paljudele tulevastele emadele sünnieelse diagnostika võimalust alles siis, kui peres on juba üks puudega laps olemas. Tutvustame ametit, mis sobib puudega inimesele paremini kui teistele. Jutustame mehest, kes oma õigele kohale elus jõudis ratastoolis sõites.

PUUTEPUNKT NR 4
25. September 2005

Kuidas elada edasi, kui ühel päeval kaob võime kõnelda ning teiste jutust aru saada? Uurime afaasiakeskusest, kuidas käib kõnetutest kõnelejate vormimine. Käime külas ka Soome Soome kõnehalvatute taastuskeskuses Villa Afaasias ja saame tuttavaks Eesti mehe Evald Pesariga.


PUUTEPUNKT NR 5
2. Oktoober 2005

Kuidas läheb 5-aastasel Henryl, kes sündis tibatillukesena, neli ja pool kuud enne õiget aega? Kompame ka tööandjate valmisolekut palgata puudega inimesi ja uurime, kas tüvirakkude abiga õnnestub taastada hävinud ajukudet?


PUUTEPUNKT NR 6
9. Oktoober 2005

Kuidas saab 19-aastane vaimupuudega tüdruk hakkama hobuste eest hoolitsemisega? Kui hõlpsasti pääseb istuvale tööle inimene ratastoolis? Kumb kirjutab kiiremini- kas pime poiss punktkirjamasinal või tema nägijast ema pastakaga?PUUTEPUNKT NR 7
16. Oktoober 2005

Margiti loost saame aimu, kuidas paistab maailm Sclerosis multiplexi põdeja pilguga vaadatuna. Miks peaks kurdi lapse vanem hakkama oma võsukese haridustee pärast muret tundma juba siis, kui kooliiga veel kaugel? Kas sotsiaalne toimetulematus on puue?

PUUTEPUNKT NR 8
23. Oktoober 2005

Türi naine Ülle Kiivet annab oma kogemustele toetudes nõu, kuidas suhelda ja olla toeks inimesele, keda on tabanud raske haigus või invaliidistumine. Uurime, kuidas aitab psüühkahäiretega inimesi iseseisvasse ellu MTÜ Iseseisev Elu? Kõrvaarst Katrin Kruustük tutvustab beebide kuulmisskriiningut.

PUUTEPUNKT NR 9
30. Oktoober 2005

Uurime Tartu Emajõe kooli näitel, miks on vaja puuetega laste erikoole. Tutvustame keskajast pärit imerohtu saja haiguse ja puude vastu ning käime külas Viljandi naisel Itta Arakul, kes on puuetega inimeste toetaja mitmes mõttes.


PUUTEPUNKT NR 10
6. November

Mihkel Aitsami jutustab, kuidas jõuti Eestis liikumispuudega inimeste invaühingu loomiseni. Õnne Pollisinski kutsub puuetega lapsi ujumistrenni ja räägib, kuhu on välja jõudnud need, kes juba aastaid treenivad. Tutvume ka pimedatele mõeldud praktiliste abivahenditega, mis igapäevaelus abiks on.

PUUTEPUNKT NR 11
13. november

Uurime, kuidas õnnestub ratastoolis naisel hakata doonoriks, et teisi aidata. Elame kaasa Valgast pärit ratastoolineiule, kes tahab minna Tallinna õppima. Järgmise kuues saates käime külas mõne aasta taguse dokumentaalsarja „Vähk kivi all“ tegelastel.

PUUTEPUNKT NR 12
20. november 2005

Kunstis hinnatakse omapärast, aga kui kõrgelt hinnatakse isemoodi inimest kunstnikuna - oma loo jutustab lapsekasvu näitleja Alo Kurvits. Uurime arstidelt ja patsientidelt, kuidas saada lahti kurjast kiusajast lamatistest. Oma vähihaigusest räägib Põlvamaa naine Ruth.

PUUTEPUNKT NR 13
27. november 2005

Riho on kahekordse maailmakogemusega inimene: ta mäletab veel hästi nähtavat maailma ning ehitab nüüd pimedana iseendas üles uut kujutlustemaailma. Mis asi on rehabilitatsioon ja mida arvavad puuetega inimesed rehaplaanidest? Oma vähikogemusest jutustab 20-aastane Jüri.

PUUTEPUNKT NR 14
4. detsember 2005

Kuidas saab hakkama tavakoolis õppimisega laps, keda tuuakse tundi imikute kandekorvis? Kuidas paistab riikliku rehabilitatsiooniteenuse korraldus teenuseosutaja poolelt vaadates? Kuidas sobivad kokku sisutihe igapäevaelu ja vähihaigus?


PUUTEPUNKT NR 15
 11. detsember 2005

Kuidas aidatakse invaliidistunud inimesel oma uue olukorraga leppida Karaski kohanemislaagris?
Selgitusi rehabilitatsiooniteenuse ümber tekkinud segaduste asjus annab Sirlis Sõmer sotsiaalministeeriumist. Oma vähihaiguse loo jutustab Maiju Planken.

PUUTEPUNKT NR 16
18. detsembe 2005

Otepää mees Hannes jutustab oma elust, mille kohta üks ajalehetoimetus 10 aastat tagasi arvas: liiga sünge, et lehest lugeda. Käime Allikamaja avamispeol ja uurime, miks see noortekeskus on paljude omataoliste hulgas eriline. Saame kokku ”Vähk kivi all” sarja kõige kurvema loo peategelase Kerstiga.